![]() ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ |
Αθήνα,
26 Μαρτίου 2003 Προς: |
Συνάδελφοι,
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α. χαιρετίζει τη μεγαλειώδη συμμετοχή
των εργαζομένων στο Δημόσιο και στους Ο.Τ.Α. στη στάση εργασίας την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
21 ΜΑΡΤΙΟΥ 2003 καθώς και στα αντιπολεμικά συλλαλητήρια.
Ενόψει της απεργιακής κινητοποίησης της ΠΕΜΠΤΗΣ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2003 καλεί όλους τους συλλόγους – μέλη της να πάρουν όλα τα αναγκαία μέτρα για την καλύτερη προετοιμασία της.
Υπενθυμίζουμε ότι οι σύλλογοι του Νομού Αττικής μπορούν να παραλαμβάνουν το υλικό για την απεργία (αφίσα – ανακοίνωση) από τα γραφεία της Ομοσπονδίας, (Καρόλου 24 – Αθήνα – Πλ. Καραϊσκάκη – 2ος Όροφος).
Οι σύλλογοι της περιφέρειας από τα κατά τόπους Νομαρχιακά Τμήματα της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
Η Α.Δ.Ε.Δ.Υ. για την μεγαλύτερη επιτυχία της απεργιακής κινητοποίησης στις 3 Απριλίου 2003 πραγματοποιεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ 31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2003 στις 9.30 το πρωί στο Ξενοδοχείο NOVOTEL (Μ. Βόδα 4 – 6 • Αθήνα), ενημερωτική συγκέντρωση των Δ.Σ. των πρωτοβάθμιων συλλόγων.
Η
Εκτελεστική Επιτροπή της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α. καλεί τα Δ.Σ. των συλλόγων – μελών
της να συμμετέχουν μαζικά στην πιο πάνω ενημερωτική συγκέντρωση της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.