![]() ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ |
Αθήνα, 10 Νοεμβρίου 2003 Προς:
Συλλόγους – Μέλη της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α. Νομού Αττικής |
ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΥΣΑ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2003
Η ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΤΗΣ Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
Συνάδελφοι,Όπως σας είναι γνωστό με το άρθρο 8 του Ν. 3106/2003 “Αναδιοργάνωση του Εθνικού Συστήματος Κοινωνικής Φροντίδας και άλλες διατάξεις” (Φ.Ε.Κ. – ΤΕΥΧΟΣ Α’ - ΑΡ. ΦΥΛΛΟΥ 30/10-2-2003), προβλέπεται η υποχρεωτική μεταφορά των ΚΕ.Φ.Ο., Π.Ι.Κ.Π.Α., Κ.Β. ΜΗΤΕΡΑ, Ε.Ο.Π. και των Ι.Β.Σ.Α., στους Ο.Τ.Α.
Επειδή, όπως και με τους πρώην Κρατικούς Παιδικούς Σταθμούς, που μεταφέρθηκαν με το Ν. 2880/2001, έχουν δημιουργηθεί πολλά προβλήματα με τα θέματα του προσωπικού και την εφαρμογή του Ν. 3106/2003 σας γνωρίζουμε ότι:
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Ομοσπονδίας αποφάσισε την πραγματοποίηση ενημερωτικής συγκέντρωσης για όλους του εργαζόμενους στα πιο πάνω ιδρύματα.
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί την ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2003, στις 6.00 το απόγευμα στα γραφεία της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α. (Καρόλου 24 – Πλ. Καραϊσκάκη – Αθήνα – 3ος όροφος).
Τα Διοικητικά Συμβούλια των Συλλόγων – Μελών της Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α. του Νομού Αττικής παρακαλούνται να ενημερώσουν έγκαιρα τους εργαζόμενους στα πιο πάνω ιδρύματα, προκειμένου να συμμετέχουν στην ενημερωτική συγκέντρωση της Ομοσπονδίας.
Με συναδελφικούς χαιρετισμούς
Για την Εκτελεστική Επιτροπή της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Θέμης Μπαλασόπουλος |
Ο Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Μπάμπης Βορτελίνος |